20170506 105619W dniach 4-7 maja w Hali Sportowej w Siedlcach zostały rozegrane Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS młodziczek i młodzików U15 oraz juniorek i juniorów młodszych U17 w podnoszeniu ciężarów. Reprezentantem Brześcia Kujawskiego był zawodnik GKS Łokietek sekcji podnoszenia ciężarów – Hubert Tomczak. Hubert dzięki swoim umiejętnościom został wybrany do reprezentowania Łokietka na zawodach ogólnopolskich. Wystartował w kategorii do 56 kg. Po udanych próbach osiągnął wyniki: 55 kg w rwaniu i 73 kg w podrzucie.

Taki wynik zapewnił Hubertowi zajęcie trzeciego miejsca. To ogromny sukces. Osiągnął niesamowity wynik – nie tylko został brązowym medalistą mistrzostw Polski LZS, pobił także swój życiowy rekord – 128 kg w dwuboju!

Hubertowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.