ankieta2Szanowni Mieszkańcy Gminy Brześć Kujawski,w związku z przystąpieniem do opracowania Planu Gospodarki Niskoemisyjnej (PGN) udostępniamy Państwu ankietę z prośbą o jej wypełnienie oraz zwrotne przekazanie, niezależnie od chęci uczestniczenia w programach wdrażanych przez Gminę lub dedykowanych bezpośrednio do przedsiębiorców i mieszkańców. Uzyskane informację pozwolą rozpoznać i zdiagnozować potrzeby i możliwości Gminy w zakresie modernizacji źródeł ciepła oraz termomodernizacji budynków.

Nieujęcie planowanej inwestycji w gminnym Planie Gospodarki Niskoemisyjnej może skutkować brakiem możliwości uzyskania dofinansowania ze środków zewnętrznych.
Wypełnioną ankietę prosimy dostarczyć do siedziby Urzędu Miejskiego w Brześciu Kujawskim Pl. Wł. Łokietka 1, 87-880 Brześć Kujawski, pokój Nr 6 lub przesłać drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 9 lutego 2016 roku.
PLAN GOSPODARKI NISKOEMISYJNEJ to dokument strategiczny, opisujący kierunki działań zmierzających do osiągnięcia celów pakietu klimatyczno-energetycznego, tj.:
- redukcję emisji gazów cieplarnianych;
- zwiększenie udziału energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych,
- zwiększenie efektywności energetycznej oraz poprawę jakości powietrza,
- zmianę postaw konsumpcyjnych użytkowników energii.
Działania prowadzone w ramach Planu Gospodarki Niskoemisyjnej umożliwiają poprawę stanu środowiska i jakość życia mieszkańców Gminy. Dobrze opracowany Plan Gospodarki Niskoemisyjnej pozwoli na podniesienie szans Gminy oraz jej Mieszkańców na uzyskanie dofinansowania ze środków krajowych i Unii Europejskiej, w tym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
PLAN GOSPODARKI NISKOEMISYJNEJ niezbędny w procesie pozyskiwania przez Gminę środków na działania inwestycyjne takie jak termomodernizacja budynków, wymiana starych kotłów/pieców na nowe, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.


Dziękujemy Państwu za pomoc w opracowaniu Planu Gospodarki Niskoemisyjnej.
Burmistrz Brześcia Kujawskiego

zipAnkieta nr 1 - dla mieszkańców5.56 KB