boks 810x40027 października w Poznaniu odbył się finał XXXVII Pucharu Polski Juniorów, w którym najlepszym w kategorii 64 kg okazał się zawodnik Gminnego Klubu Sportowego „Łokietek”, Krystian Szymański. To największy sukces pięściarza z Brześcia Kujawskiego.

W kategorii 64 kg o tytuł najlepszego pięściarza w Pucharze Polski rywalizowało aż 17 zawodników. Drabinka turniejowa nie ułożyła się szczęśliwie, Krystian musiał rywalizować z mocnymi przeciwnikami – wspomniał trener Krystiana, Jarosław Kapeliński. W pierwszej walce eliminacyjnej Szymański pokonał na punkty (2:1) Antoniego Brzozaka z BKS Jastrzębie Zdrój. W kolejnej walce z Michałem Dowcem (TS Wisła Kraków) odniósł jednogłośne zwycięstwo 3:0. W półfinale Szymański skrzyżował rękawice z Wiktorem Górniakiem (Sporty Walki Poznań) – tutaj wygrał zdecydowanie przez RSC w drugiej rundzie. W walce finałowej, naprzeciw Szymańskiego stanął tegoroczny mistrz Polski juniorów Oliwer Zamojski. Walka finałowa podzieliła kibiców, i jak się okazało po werdykcie, również sędziów. Szymański zdobył swoje pierwsze złoto w Pucharze Polski Juniorów wygrywając walkę na punkty stosunkiem 2:1.

Puchar Polski był kolejną w tym roku ważną imprezą dla Krystiana Szymańskiego. Po porażce w półfinale Mistrzostw Polski juniorów w Koninie, Szymański musiał się szybko pozbierać i wskoczyć na odpowiedni poziom treningowy.

"Po porażce w Mistrzostwach Polski Krystian się nie poddał. Często boksował w międzynarodowych turniejach, kilka razy wyjeżdżał toczyć walki na terenie Niemiec. Tuż przed Pucharem Polski stoczył walkę z mistrzem Niemiec, Krystian walkę  przegrał, ale doświadczenie międzynarodowe zaowocowało złotem na krajowym ringu. Jeżeli w życiu zdarzy Ci się upaść to koniecznie zapytaj Szymańskiego jak należy się podnieść" – powiedział szczęśliwy trener Jarosław Kapeliński.

W połowie listopada kolejna szansa na medal dla innego zawodnika Łokietka. W Pucharze Polski, tym razem kadetów, powalczy Adrian Lewandowski. Przypomnijmy, Adrian to reprezentant Polski kadetów w kategorii do 46 kg.

 

Źródło: www.gkslokietek.brzesckujawski.pl