DSC 2650Kolorowe kanapki z sałatą, rzodkiewką czy papryką, owocowe szaszłyki... To coś, co nie tylko pięknie wygląda, jest zdrowe, ale także bardzo smakuje. O tym, że śniadanie to pierwszy i najważniejszy posiłek w ciągu dnia wiedzą wszyscy. Energetyczny posiłek o poranku daje dziecku siłę do sprostania codziennym obowiązkom. Aby nauczyć dziecko samodzielności, warto zaangażować je we wspólne przygotowania śniadań.

W dniu dzisiejszym, w ramach akcji „Zdrowe śniadanie z Panią Poseł i Kołem Gospodyń Wiejskich” odbyło się pierwsze spotkanie. Dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 1 „Kraina Bajek” w Brześciu Kujawskim wraz z Panią Magdaleną Nowak, która miała zaszczyt reprezentować Panią Poseł Annę Gembicką, burmistrzem Tomaszem Chymkowskim oraz paniami z KGW Rzadka Wola „Szpilki na roli”, miały przyjemność odbyć wspólną lekcję poświęconą zdrowemu odżywianiu. Wspólnymi siłami dzieci wraz z zaproszonymi gośćmi przygotowały kolorowe kanapki i owocowe szaszłyki. Z pewnością takie śniadanie pozwoli na dobry start w nowy dzień. Dzieci ponadto przygotowały piękne prace plastyczne przedstawiające owoce i warzywa. Ku uśmiechom dzieci nie mogło zabraknąć konkursu z nagrodami. Na zakończenie zajęć odbyła się wspólna degustacja smacznych kanapek i szaszłyków owocowych przygotowanych przez przedszkolaków.

Akcja ma na celu promocję zasad racjonalnego żywienia ze szczególnym uwzględnieniem istoty śniadania w życiu młodego człowieka. W najbliższym czasie śniadania odbędą się także w placówkach:
- w Szkole Podstawowej Nr 1 w Brześciu Kujawskim,
- w Zespole Szkół Nr 2 w Brześciu Kujawskim,
- w Szkole Podstawowej w Wieńcu,
- w Szkole Podstawowej w Brzeziu.