zlobek 9Żłobek to miejsce, w którym dzieci odkrywają i poznają otaczający je świat. To także przestrzeń, gdzie maluszek nawiązuje pierwsze przyjaźnie oraz nabywa nowe umiejętności. Kolorowe, bezpieczne i przyjazne milusińskim miejsce, sale wypełnione zabawkami dostosowanymi do wieku i rozwoju najmłodszych - taka będzie "Wieniecka Kraina Malucha".

Prace remontowe w pierwszym na terenie gminy Brześć Kujawski żłobku nie zwalniają tempa. Już niedługo placówka zlokalizowana w Szkole Podstawowej w Wieńcu zapewni opiekę grupe 20 maluchów. W zmodernizowanym obiekcie znajdą się między innymi: sale zabaw z wydzielonymi strefami aktywności dostosowanymi do potrzeb i wieku najmłodszych, miejsce wypoczynku, kącik jadalny, zaplecze kuchenne, pokój socjalny oraz przystosowane łazienki. Na przyległej działce stanie wypełniony barwnymi elementami plac zabaw.

Projekt obejmuje dwie sale do zabaw z przylegającymi salami do leżakowania wraz z toaletami, szatnią, wózkownią oraz kuchnią kateringową. Żłobek posiadał będzie odrębne wejście, niezależne od szkoły podstawowej. Zakres robót budowlanych podzielono na dwa etapy. Etap pierwszy obejmuje prace wewnątrz budynku takie jak: instalacje sanitarne, wodno – kanalizacyjne, centralne ogrzewanie, wentylacje, instalacje elektryczne, a także stolarkę okienną oraz drzwiową. Z kolei etap drugi polegał będzie na pracach zewnętrznych, takich jak: elewacja, zadaszenia i schody, podjazd oraz roboty dekarskie.

Projekt realizuje Konsorcjum Firm DOM Sp. z o. o. Sp. K. - Lider Konsorcjum, FIDEM Budownictwo Joanna Tarnecka – Partner Konsorsjum z Włocławka.

Planowane zakończenie pierwszego etapu prac przypada na koniec czerwca 2020r., natomiast finalne zakończenie prac przewiduje się na koniec grudnia 2020r.

Zadanie realizaowane jest w ramach projektu "Żłobek - Wieniecka Kraina Malucha" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach osi priotytetowej 8.Aktywni na rynku pracy, Poddziałania 8.4.2 Rozwój usług opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko Pomorskiego na lata 2014-2020.