IMG 20200912 173956W tym roku mija 770 lat od kiedy książę Kazimierz, syn Konrada Mazowieckiego nadał Brześciowi Kujawskiemu prawa miejskie. W minioną sobotę, 12 września mieliśmy przyjemność świętować ten wyjątkowy Jubileusz.

To był wyjątkowy dzień zważywszy nie tylko na jubileusz, ale także obecną sytuację epidemiologiczną. Przy zachowaniu wytycznych sanitarnych, na gościnnym terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu świętowaliśmy 770-lecie nadania praw miejskich Brześciowi Kujawskiemu.

Obchody rozpoczęliśmy wyjątkowym występem największej instytucji artystycznej w Wojsku Polskim - Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Swoją działalnością od ponad kilkudziesięciu lat ukazują bogactwo kultury narodowej. Oprócz dawnych pieśni wojennych i wojskowych mieliśmy przyjemność wysłuchać inne utwory, także z gatunku muzyki pop. Następnie na scenie pojawił się zespół The Postman, czyli Beatlesi z Polkowic. Ich koncert z pewnością można uznać za perfekcyjnie dopracowany zarówno pod względem wizualnym, jak i muzycznym. Na zakończenie muzycznej uczty wystąpił zespół Varius Manx wraz z Kasią Stankiewicz. To jeden z najpopularniejszych zespołów polskiej sceny rockowej. „Ona ma siłę”, „Maj”, „Orła cień” - ten występ na długo pozostanie w naszej pamięci.

Kulminacją wydarzenia był wyjątkowy pokaz laserowy pt. „Historia miasta pisana laserem”.