rteRozwój terenów inwestycyjnych i wzrost gospodarczy to priorytety w działaniach na których od kilku lat skupia się samorząd Brześcia Kujawskiego. W roku 2021 mija dziesięć lat od kiedy uchwalono Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego dla obszaru Pikutkowo, Słone, Machnacz - terenu Brzeskiej Strefy Gospodarczej. Od tego czasu dynamicznie zmienia się krajobraz tego obszaru, który stał się miejscem otwartym na indywidualne potrzeby przedsiębiorców.

Zaangażowanie kolejnych inwestorów to dowód na to, że prowadzona polityka wspierania rozwoju gospodarczego i otwarcia na biznes przynosi rezultaty. Mimo pandemicznych obostrzeń oraz problemów firm z wielu sektorów gospodarki, Brzeska Strefa Gospodarcza nie zwalnia tempa i z optymizmem wkracza w 2021 r. Przedsiębiorczość na terenie gminy cały czas się rozwija. Do inwestorów, którzy już prowadzą działalność gospodarczą na terenie strefy dołączają kolejne podmioty. Trwają roboty budowlane związane z powstawaniem nowych przedsięwzięć. Postęp prac widać na działce firmy TreBud, gdzie rozpoczął się kolejny już etap inwestycji. W październiku 2020 r. prace przy budowie rozpoczęła firma RTE. Na 6,5 ha działce powstaje nowoczesna fabryka rowerów.

Z początkiem grudnia o rozpoczęciu inwestycji poinformowała firma LPP. Powierzchnia centrum dystrybucyjnego LPP w Brześciu Kujawskim wyniesie 75 tys. m2, w tym 65 tys. m2 zajmie magazyn, natomiast 10 tys. m2 – powierzchnia biurowa i techniczna. W budynku, oprócz systemów automatycznych, zastosowane zostaną rozwiązania zwiększające efektywność energetyczną oraz ograniczające wpływ pracy obiektu na lokalny ekosystem. Na dachu budynku planowany jest montaż instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 1,5 MW.

lpp

Fot. Budowa LPP

W grudniu br. do podmiotów inwestujących w BSG dołączyła firma ANWIS, która na blisko 5,5 ha działce wybuduje nowoczesne hale produkcyjne i magazynowe.

- Z uwagi na dynamiczny rozwój naszego przedsiębiorstwa, rozpoczęliśmy kolejną inwestycję, której celem jest zwiększenie mocy produkcyjnej Spółki. Dzięki wsparciu jakie otrzymaliśmy od Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej nie tylko wdrożymy automatyzację procesów produkcji i zarządzania, ale przede wszystkim stworzymy nowe miejsca pracy, poszerzając kadrę wykwalifikowanych pracowników, która obecnie liczy ponad 700 osób – powiedział Radosław Kuźma, Prezes Zarządu ANWIS.