gimnazjada 008Gimnazjum nr 1 w Brześciu Kujawskim, przy współpracy z Urzędem Miejskim w Brześciu Kujawskim, zorganizowało 16 maja 2017 r. na Stadionie Miejskim im. Władysława Łokietka  w Brześciu Kujawskim, w ramach Gimnazjady, Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce.  W zawodach wzięło udział 123 zawodniczek i 89 zawodników z 9 szkół gimnazjalnych z powiatu włocławskiego. Była to młodzież urodzona w roku 2001 i młodsza.

Uczeń mógł startować w jednej konkurencji technicznej lub biegowej do 300 m włącznie  i w sztafecie, w jednej konkurencji w przypadku biegów 600m i 1000m.
Atmosfera zawodów sprzyjała rywalizacji sportowej z zachowaniem ducha fair play. Towarzyszyły jej wielkie emocje i dobra zabawa. Uczniowie naszej gminy na zawodach zdobyli  8 czołowych miejsc. W tym awansowało 4 do finału Wojewódzkiego w Bydgoszczy.

Miejsca medalowe naszych uczniów:
skok wzwyż dziewcząt I miejsce –Roksana Adamska (Gimnazjum nr 2 w Wieńcu)
100 m chłopców I miejsce -Kamil Kotas(Gimnazjum nr 1 w Brześciu Kujawskim)
100m dziewcząt II miejsce -Klaudia Tyl (Gimnazjum nr 1 w Brześciu Kujawskim)
Skok wzwyż chłopców II miejsce - Adam Tomczak  (Gimnazjum nr 1 w Brześciu Kujawskim)  
Skok w dal chłopców II-miejsce -Adrian Wesołowski (Gimnazjum nr 2 w Wieńcu)
300m dziewcząt III miejsce - Weronika Lewandowska (Gimnazjum nr 1 w Brześciu Kujawskim)  
600m dziewcząt III  miejsce- Emilia Piotrowska (Gimnazjum nr 1 w Brześciu Kujawskim)  
Skok w dal chłopców III miejsce –Kacper Ozóg (Gimnazjum nr 1 w Brześciu Kujawskim)